ارائه خدمات شنبه تا پنج شنبه ۹ الی ۲۱

ارائه خدمات همه روزه بدون تعطیلی ۹ الی ۲۱

خودشناسی در کودک و نوجوان

آنچه در این مقاله می خوانید...

خودشناسی در کودک و نوجوان

هر کس با توجه به شناختی که نسبت به خود دارد می تواند مسیر زندگی خود را مشخص و راه خود را پیدا کند. به همین دلیل شناخت و درکی که کودکان نسبت به خودشان دارند بسیار مهم است و خودشناسی در کودک و نوجوان تاثیرات شگفت انگیزی در آبنده آن ها خواهد داشت در زندگی آن ها بسیار تاثیر گذار خواهد بود. هدف این مقاله در این است که چگونه میتوان به کودکان خودشناسی آموخت؟ و آن ها به سناخت خود هدایت کرد. با نیک اندیشان همراه باشید.

خودشناسی در کودک و نوجوان

شما به عنوان پدر و مادر شاید این جمله را بارها و بارها شنیده اید که برای اینکه فرزندتان در مسیری صحیح برای موفقیت همه جانبه قرار گیرد، لازم است استعداد واقعی او را شناخته و او را در این مسیر، برای استفاده صحیح از استعداد و توانایی هایش یاری کنید. اما بیاییم کمی با خودمان صادق باشیم.

پدر مادری که خودشنان به شناخت درست و دقیقی از خودشان نرسیده اند چگونه می توانند این شناخت را در فرزندشان ایجاد کنند؟

بنابراین اگر می خواهید که این مهارت را به فزرند خود بیاموزید لازم که در ابتدا خودتان آن را بلد باشید! ما در کارگاه خودشناسی به خوبی درباره این موضوع و روش هایی که می توانید استفاده کنید توضیح داده ایم بنابراین پیشنهاد می کنیم حتما آن را مطالعه نمایید.

خودشناسی برای کودک

فواید خودشناسی برای کودکان

  • خودشناسی باعث می شود تا کودکان تصور واقعی نسبت به خود داشته باشند و این موضوع سبب می شود تا هدف های بهتری برای خود در ظر داشته باشند.
  • خودشناسی باعث می شود تا کودکان با توانایی های خود آشنا شوند در نتیجه و به دنبال فرصت هایی برای پروش آن ها باشند.
  • هر چقدر که کودکان بزرگتر می شوند وابستگیان نسبت به والدین کمتر می شود و میخواهند که مستقل تصمیم بگیرند بنابراین هرچی بهتر خودشان را بشناسند بهتر می توانند فکر کنند و در هنگام گرفتن تصمیمات مهم دچار مشکل نمی شوند.
  • اگر دوست دارید که فرزندتان پیشرفت کند باید بدانید که آن ها در رشته و فعالیت هایی پیشرفت می کنند که نسبت به آن علاقه داشته باشند و با میل درونیشان ساگار باشد، خودشناسی باعث می شود تا این میل درونی بهتر شناخته شود.

علاوه بر این، شناخت استعدادها و توانایی های بچّه ها آن قدر در زندگی آن ها تعیین کننده است که نمی توان دست روی دست گذاشت و آرزو کنیم که فرزند ما جزء افرادی باشد که به صورت اتّفاقی استعدادهای خود را کشف نموده، و این قُرعه به اسم او بیوفتد. به عبارت دیگر این شناخت آن قدر اهمیّت دارد که لازم است شما به عنوان پدر یا مادر، مسیری را برای بچّه ها فراهم آورید که آنها برای رسیدن به آن مورد حمایت، و یاری شما قرار بگیرند.

علاوه بر این موارد این موضوع که کودکان بتوانند استعداد ها و توانایی های که دارند را بشناسند آن قدر در زندگیشان مهم است که نمی توان دست روی دست بگذارید و آرزو کنید که فرزندتان جزو آن محدود افرادی باشد که به صورت اتفاقی استعداد خود را کشف کند! بنابراین لازم است که شما به عنوان پدر و مادر این مسیر را برای او فراهم کنید.

در مرکز مشاوره نیک اندیشان کارگاه هایی با موضوع خودشناسی برای کودک و نوجوان برگزار می شود و شما می توانید در آن ها شرکت کنید و یا از مشاوره تخصصی اعضا حرفه این مرکز استفاده نمایید.

تلفن تماس: ۲۶۴۱۳۶۶۰

 

 

3.8/5 - (11 امتیاز)