کارگاههای پیش رو

اختلالات شخصیت و شناخت آن با تدریس دکتر بهزادی فرد

دوره شناخت اختلالات شخصیت با تدریس دکتر سعید بهزادی فرد

چهارشنبه 6 شهریور ماه

بمدت 5 جلسه

ساعت برگزاری ۱۷:۳۰ الی ۲۰:۳۰

هزینه دوره : 390 هزار تومان

جهت ثبت نام و رزرو این دوره می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید:

۲۶۴۱۳۶۶۰-۲۲۲۵۲۶۱۴

همچنین جهت مشاهده رزومه آقای دکتر سعید بهزادی فرد مدرس این دوره کافی است روی لینک روبرو کلیک کنید: رزومه دکتر سعید بهزادی فرد

شخصیت و اختلالات شخصیت چیست

شخصیت، بیانگر آن دسته از ویژگی‌های فردی است که شامل الگوهای ثابت فکری، عاطفی و رفتاری است.این تعریف بیانگر آن دسته از ویژگی‌های فردی با ثبات چه در زمینهٔ فکری، رفتاری یا عاطفی است.
اختلالات شخصیت عبارتند از مجموعه اختلال‌های روانشناختی که ویژگی اصلی آن‌ها رفتارهای خشک و غیرقابل انعطاف است. این رفتارها به اشخاص آسیب می‌رساند، چون مانع سازگاری آن‌ها با الزام‌های زندگی روزانه می‌شود و روابط آن‌ها را با دیگران مختل می‌سازد.
اشخاصی که به اختلالات شخصیت دچار هستند بطور معمول صفات شخصیتی ناسازگارانه دارند و این صفت‌ها آن‌قدر پررنگ و ریشه دار شده‌اند که در برابر هرگونه تغییر و دگرگونی مقاومت می‌کنند.
در بیشتر مواقع فرد دارای اختلال شخصیت گمان می‌کنند دیگران باید تغییر کنند تا با آن‌ها مطابقت داشته باشند و نه بر عکس.

شناخت اختلالات شخصیت با تدریس دکتر بهزادی فرد

اشخاص مبتلا به اختلالات شخصیت  ،خود و دنیا را به گونه‌ای تفسیر می‌کنند که برایشان به شدت ناراحت‌کننده است یا توانایی آن‌ها را برای زندگی عادی از بین می‌برد. تجربه‌های ناسازگارانهٔ آن‌ها از خودشان و دنیا از کودکی و نوجوانی آغاز می‌شود و به‌تدریج و در همه جا بر زندگی‌شان تأثیر می‌گذارد.
اختلالات شخصیت، انواع مختلف دارد و اندیشه، احساسات، و رفتارهای مورد تجربهٔ شخص بسته به نوع اختلال شخصیت می‌تواند متفاوت باشد.
به منظور آن که اختلالات شخصیت در یک فرد تشخیص داده شود، باید عوارضی در او وجود داشته باشد: این الگوهای رفتاری باید مزمن و فراگیر باشند، بر جنبه‌های مختلف زندگی فرد، از جمله کارکرد اجتماعی، کاری، تحصیلی و روابط نزدیک او تأثیر بگذارند.

افراد دارای اختلالات شخصیت باید عوارضی نشان بدهند که بر دو یا بیشتر از زمینه‌های زیر اثر بگذارد: افکار، هیجانات، کارکرد، روابط میان فردی و کنترل امیال. الگوهای رفتاری باید در طول زمان، پایدار باشند و سرآغاز پیدایش آن را بتوان تا دوران نوجوانی یا اوایل دوران بلوغ ردگیری کرد. این رفتارها قابل توضیح یا تشریح توسط اختلالات ذهنی دیگر، سوء مصرف دارو یا شرایط پزشکی دیگر نباشند.

 

لطفا به این مطلب امتیاز بدهید(از راست به چپ)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا